ŞOK Teba Elektrikli Çelik Çay Makinesi İncelemesi – 1500 Watt!

Editör: Mahmut Yılmaz Ürün İnceleme 3 Ocak 2019
Oy Ver : 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 OY, ortalama: 4,33 dışında 5)
Loading...

2 Ocak ŞOK Aktüel kataloğu ürünleri arasında yer alan Teba markalı elektrikli çelik çay makinesi markasından dolayı önyargı taşıyor. Yani bilindik bir marka olmaması sebebiyle araştırılıyor. Bizde sizlerin bu ürünle ilgili meraklarını gidermek için gerekli incelemeyi paylaşıyoruz. Ürünle ilgili daha fazla soru, görüş veya öneriniz bulunuyorsa yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz. Stoklarla sınırlı gelen bu ürün stoklar tükenmediği takdirde 8 Ocak tarihine kadar satışta olacaktır. Eğer ihtiyacınız varsa stoklar tükenmeden erken vakitte ŞOK marketlere gitmeniz faydanıza olacaktır.

Güç

Ürünün 1500 Watt gücü bulunuyor. Bu hususta kaynatma ve sıcak tutma noktasında 2000 Watt çay makinelerine göre biraz daha yavaş olacaktır. Fakat bu yavaşlık uzun süreler değil 1-4 dakika arasındaki küçük sürelerdir. Fiyatına göre güç ve performans ilişkisi yönünden yine uygun olan bu ürün, fiyatlarına kıyasla çok daha etkin.

Kaynatma – Sıcak Tutma Fonksiyonu

Şuan üretilen hemen hemen her çay makinesinde bu özellik bulunuyor. Özellikle ofis gibi çalışma alanlarında çayın sürekli sıcak kalması gerekiyor. Eğer büyük bir ofisiniz ve fazla çalışanınız yoksa bu gibi çay makineleri size yardımcı olacaktır. Birde otomatik sıcak tutma özelliği varsa, çok daha iyi olacaktır. Çünkü, çay soğuduğunda sürekli olarak ısıtmak, tadında değişiklikler yaratmaktadır.  O yüzden sıcak tutma özelliği bu noktada çok iyi. Ürün kaynadığında otomatik olarak kapanıyor ve su bitmesi, fazla fatura gelmesi gibi dertler ortadan kalkıyor.

Kapasite

1.8 litrelik kattle, 0.8 litrelik de demlik yer alıyor. Genel olarak elektrikli çay makinelerinin kapasitesi bu rakamların çok çok altında olmakta. Fakat bu üründe kapasite olarak fiyatına göre ciddi rakamlar verilmiş durumda.

Geniş Çay Filtresi

Çay makinelerinin ortak sorunu çay filtrelerinin dar olması. Özellikle sallama çaylar demini çıkarmak için yeterli alan bulamamasından dolayı çok iyi bir şekilde demlenmiyor. Fakat geniş çay filtreleriyle birlikte bu demlenme olayı çok daha etkin bir şekilde gerçekleştiriliyor. Çünkü su üzerinde olabildiğinde rahat hareket etme alanı bulunuyor.

Garanti

2 yıl boyunca garantiye koruma altına alınan ürün firma kaynaklı oluşabilecek sıkıntılarda müşterilerine gerekli desteği veriyor. Kargoyla birlikte ücretsiz servis hizmeti de sunuluyor.

Fiyat

89.90 TL karşılığında müşterilere ulaştırılan Teba elektrikli çelik çay makinesi kredi kartına peşin fiyatına 6 taksitle alınabiliyor.

Yorumlar (12 Yorum)

 • Sevcihan sahin :

  Ocak 16, 2019-10:34 am

  Teba çay makinası aldık fakat sıcak tutmuyor fisinide kaybettik ne yapmsliyiz

  • iskender s. :

   Mart 19, 2019-1:44 am

   fişsiz sıcak tutmaz abla, fişini bulup prize takın.

 • Teba çaymatik aldım sıcak tutmuyor ilgili kişi bulamıyorum bir daha şoktan böylebirsey almayacağım ve kimseye tavsiye etmiyorum :

  Şubat 5, 2019-10:45 am

  Mustafatezcan

 • Selami erol :

  Şubat 10, 2019-9:23 pm

  Gercekten sıcak tutmuyor öbür caydanlıklar gibi arada bir kaynatma özelligi yok onun icinde ustü daha cok soguyor

 • Fulin İlbay :

  Mart 4, 2019-9:40 pm

  Her bardakta tekrar kaynatmak gerekiyor, aldigima pisman oldum.İade etmek istiyorum.

 • Fulin İlbay :

  Mart 4, 2019-10:08 pm

  İki gün önce aldım, her bardakta kaynatmak gerekiyor, hiç kullanışlı değil, iade etmek istiyorum.

 • Kenan kiremit :

  Mart 9, 2019-2:11 am

  Kaynatma var ısıtma da sorun var.kalite kontrol nerde

 • Mehmet Karakavak :

  Mart 15, 2019-2:18 pm

  Çaydanlık koku yapıyor. Demlik iyi. ama kaynama var sıcak tutma yok. Devamlı metal koku geliyor.

 • iskender s. :

  Mart 19, 2019-1:36 am

  herkes aynısını yazmış hakikaten sıcak tutmuyor. içinde çalışan bir şey yok nasıl yaptığını anlamadım ama ılık tutuyor. soğuk değil sıcak hiç değil öyle ılık, tabii hiç bir işe yaramıyor yeniden kaynatmak gerekiyor. Metal/çelik gövdenin altındaki plastik o kadar kalitesiz ki aldığımızdan beri mutfak plastik kokuyor. Bunların dışında çok iyi herkese tavsiye ederim; yukarıda saydığım özellikler bir çaymatikte olmasa da olur diyorsanız, bu ürün tam size göre.

 • iskender sisman :

  Mart 19, 2019-8:27 pm

  herkes aynısını yazmış, hakikaten sıcak tutmuyor. içinde çalışan bir şey yok nasıl yaptığını anlamadım ama ılık tutuyor. soğuk değil sıcak hiç değil öyle ılık, tabii hiç bir işe yaramıyor yeniden kaynatmak gerekiyor. Metal/çelik gövdenin altındaki plastik o kadar kalitesiz ki aldığımızdan beri mutfak plastik kokuyor. Bunların dışında çok iyi herkese tavsiye ederim; yukarıda saydığım özellikler bir çaymatikte olmasa da olur diyorsanız, bu ürün tam size göre.

 • İsmail al :

  Mart 23, 2019-3:19 pm

  Özenerek aldım ama hiç güzeldeğil keşke almasaydım hep markalar kazanıyor dedim birazda markasızlar kazansın dedim yazık

 • ismail yk :

  Mayıs 12, 2019-5:10 pm

  bende denemek istiyordum ama
  yorumları okuyunca….

 YORUM GÖNDERİN?

Tema Tasarım | Osgaka.com