ŞOK Kimin?

Editör: Mahmut Yılmaz A101 Aktüel 12 Aralık 2018
Oy Ver : 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (4 OY, ortalama: 3,50 dışında 5)
Loading...

“Daha Ucuzu Yok” sloganıyla hizmet veren ŞOK, 2019 yılına sayılı günlerin kaldığı şu zamanlarda en büyük market zincirlerinden biridir. Sunduğu uygun fiyatlar, haftalık olarak getirdiği aktüel ürünlerle yaptığı kampanyalar derken müşteri portföyünü bir hayli genişleten müşteri dostu ŞOK, 1995 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

ŞOK’un Sahibi Kim?

ŞOK Yıldız Holding yani bilinen adıyla ÜLKER tarafından 2011 yılında satın alınmıştır. Bunun yanı sıra Gözde Girişim önderliğindeki konsorsiyum ile ortaklık kurulmuştur. ŞOK Market bu el değişiminin ardından konsept olarak tamamen değişmiş, eski halinden eser kalmayacak bir şekle gelmiştir. Mağazalar, ürünler tamamen değişti. ÜLKER, bu değişimin ardından Migros tarafından kurulmuş olan ŞOK Marketler ve Sabancı tarafından kurulan DİA-SA marketleri satın almış ardından ŞOK ismiyle tek çatı altında bir araya getirmiştir.

Daha önceden yapılan içki satışları ÜLKER’in getirdiği değişikliklerle birlikte yapılmamaya başlamıştır. Türkiye’nin 81 şehrinde, 6.300’e yakın mağaza, 25.000’e yakın istihdamla birlikte en büyük marketlerden birisi olan ŞOK, A101 ve BİM’in ardından gelen 3.market.

ŞOK Yönetim Yapısı

Yönetim Kurulu Başkanı – Cengiz SOLAKOĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Vekili – Ali ÜLKER

Yönetim Kurulu Üyesi – Erman KALKANDELEN

Yönetim Kurulu Üyesi – Mustafa Yaşar SERDENGEÇTİ

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi – Ceyda AYDEDE

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi – Ahmet BAL

Cengiz Solakoğlu Kimdir?

Cengiz SOLAKOĞLU ŞOK’un dümenini tutan kişidir. ÜLKER’in sahip olduğu ŞOK’ta yine ÜLKER yönetim grubunda yer alan Cengiz SOLAKOĞLU yer almaktadır. 1967 yılında iş hayatına giren SOLAKOĞLU, Beko Ticaret’te satış elemanıydı. Ardından KOÇ’a transfer olan SOLAKOĞLU, birçok bölümün yöneticisi olarak görev yaptı. Ardından ise 2003 yılında KOÇ’un Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı’nı yaparken yaşı dolayısıyla emekliliğe ayrıldı. Fakat emekliliğe ayrılmasıyla iş hayatından kopamayan SOLAKOĞLU, CS Danışmanlık’ı kurarak birçok aile şirketine hizmet vermeye devam etti. ÜLKER’in de yönetim kuruluna bu vesileyle dahil olan SOLAKOĞLU, ŞOK Marketlerin başına getirildi.

Yıldız Holding Markaları

ŞOK’un asıl sahibi olan Yıldız Holding Türkiye üzerinde birçok markaya sahiptir. En zengin Holdinglerden birisi olarak çalışma hayatında aktif rol oynayan Yıldız Holding, onbinlerce istihdam sağlamaktadır.

Aytaç, ÜLKER, Kerevitaş, NISSIN Yıldız, Adapazarı Şeker Fabrikası, CCC Gıda, Marsa, Kellogg-Med Yıldız Holding’in markaları arasında yer almaktadır.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/aktuelsemti.com/public_html/wp-content/themes/aktuelsemti/parts/sec/single-normal-n.php on line 69

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

 YORUM GÖNDERİN?

Tema Tasarım | Osgaka.com