Sizi 10 yaş gençleştirecek iksir... Pirinç kepeği yağı... Daha önce duymadınız...

Yeni keşfedilen birşey bu daha önce duymadığınızı düşünerek size pirinç kepeği yağı ile ilgili bilgiler hazırladık. İddia ediyoruz ki 10 yaş gençleşeceksiniz...

Sizi 10 yaş gençleştirecek iksir... Pirinç kepeği yağı... Daha önce duymadınız...

Doğal yağları hepimiz artık daha genç ve güzel görünmek adına yada masajlarda rahatlamak adına ya da evimizde, eşyalarımızda güzel kokması adına bir süredir kullanıyoruz.

Saç için olanlar daha çok bitkisel çam terebenti, badem yağı, susam yağı gibi yağlar oluyor. Ben da daha önce bunları kullanarak çokfaydasını gördüm diyebilirim. Saçları yıkarken biraz zorlanılıyor tabiki fazla yağdan dolayı ama unutmayın herşeyin bir bedeli var.

Bilim adamlarının yeni keşfi pirinç kepeği yağının sağlığa pek çok faydasının yanında cildi gençleştirme özelliği de bulunuyor.

Cilt hücrelerinin yeniden yapılanmasına yardım sağlayan pirinç kepeği yağı antioksidan bakımından oldukça zengindir. Bu yağ serbest radikallerle tepkimeye girip bunların hücrelere zarar vermesini engeller. 

Kolajen üretimini artırarak genç görünmesine sebebiyet verir.

Aynı zamanda saçları da güçlendien pirinç kepeği yağı OMEGA 3 ve OMEGA 6 gibi yağ aitlerini içerir. Saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesine etki eden bu yağ saçların beyazlaşmasını ve seyrelmesini de etkiler.

Pirinç kepeği yağı cilt lekelerinde de etkilidir. Doğal bir nemlendirici olan pirinç kepeği yağı antioksidan yağların en zengini konumundadır.

Lekeleri ve kırışıklıkları giderici özelliği olan pirinç kepeği yağı cildin rengini açar ve zararlı ultraviyole ışınlarını engeller.

pürüzsüzbir cilt tipleri olan Japon ve Çinli kadınların sırrı pirinç kepeği yağıdır.

Bu yağı kapsül olarak da içebilirsiniz fakat yağ olarak cildinize nemlendirici gibi de sürebilirsiniz. Doğal bir pirinç kepeği yağı bulmanız da oldukça önemli bir konu. Bunun için de SC-CO2 ekstraksiyonu yöntemiyle üretilmiş olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Etiketler

Gündem  
Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum