Hileli Gıdalar Listesi... Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı... Bunları sakın almayın...

Marketler ve manavlardan alışverişimizi yaparken artık daha seçici davranmamız gerektiğini biliyoruz. İşte size bakanlık tarafından açıklanan Hileli Gıdalar Listesi...

Hileli Gıdalar Listesi... Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı... Bunları sakın almayın...

Hileli Gıdalar Listesi ile ilgili bilgileri merak ettiğinizi biliyoruz. Marketler ve manavlardan alışverişimizi yaparken artık daha seçici davranmamız gerektiğini biliyoruz. İşte size bakanlık tarafından açıklanan Hileli Gıdalar Listesi.

En son yapılan araştırma sonucunda hileli gıda listesi 15 Eylül 2020’de yayınlandı. Eğer siz de satın aldığınız ürünler ilgili tereddütler ya da sorunlar yaşarsanız ihbar ya da şikayette bulunmak için CİMER’e başvurabilir ya da Alo 174 Gıda Hattı’nı arayabilirsiniz.

Sağlığımızı tehtid eden besinlerden uzak durmamız gerekiyor. Yaşanan pandemi sebebiyle yedikelrimize içtiklerimize daha da dikkat ederek bağışıklık sistemimizi iyi yönetmemiz gerekiyor.

Bununla birlikte sağlıklı gıdalara yönelmek ilk hedefimiz olmalı. 

1-) İşte o liste...

Cemil Murat Tekstil Ürünleri Turizm ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin vodkası ve viskisi tersiyer butil alkol açısından uygunsuzdur.

Orze Turizm Gıda İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin viskisi, tersiyer butil alkol açısından uygunsuzdur.

Ali Yelyetmez Global Enerji İçecekleri’nin Nitro Max Gold markalı Nitro Max Gold Gisengli İçecek (Nitro Max

Gold Tutti Frutti Aromalı Ginsengli Gazlı İçecek) 50 ml ürünü, ilaç etken maddesi (Sildenafil) açısından uygunsuzdur.

Skt Tekstil Kumaşçılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin Nos markalı Nos Meyve Aromalı Gazlı İçecek 150 ml ürünü ilaç etken maddesi (Sildenafil) açısından uygunsuzdur. (Parti/Seri no: 19092018)

Balarısı Gıda San. Tic. A.Ş. Balkaşık markasının, Süzme Çiçek Balı (850 gr.) ürünü, C4 şeker oranı, protein ve hambal delta C13 değerleri arası fark açısından uygunsuzdur. (Parti/Seri no:089)

Çeşme Süt ve Tarım Ürün. San. Tic. Paz. Ltd. Şti. şirketinin Alaçatımmm markalı, Süzme Çiçek Balı (20 gr.) diastaz Sayısı, HMF, C4 şeker oranı, protein ve hambal delta C13 değerleri arası fark açısından uygunsuzdur. (Parti/Seri no:01)

Çeşme Süt ve Tarım Ürün. San. Tic. Paz. Ltd. Şti. şirketinin Çeşme markalı, Süzme Çiçek Balı (20 gr.), Prolin Miktarı, Diastaz Sayısı, C4 Şeker Oranı, Protein ve Hambal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz+Glukoz açısından uygunsuzdur. (Parti/Seri no: 05, PN:02, SN:28)

Reis Onbaşı Pul Biber Tahsin BOZKURT firmasının Yavuz İpek markalı kırmızı toz biberi boya tespiti dolayısıyla uygunsuzdur.

Karali Çay Sanayi Ticaret ve Gıda Pazarlama Anonim Şirketi, Karali Çayı markalı Carrefour Filiz Çayı 500 gr ürünü, boya/gıda boyası tespiti (Parti/seri no:253)

Ali Rıza USTA firmasının Dinar markalı Dinar Filiz Siyah Çay ürünü, boya/gıda boyası tespiti (Parti/seri no: A-001)

Pelnur Gıda Kozmetik Ltd.Şti. firması Lupuslife markalı Acı Çehreli Bitki Çayı ürünü ilaç etken maddesi tespitinden (Parti/seri no: 201810)


İşte o liste...

Etiketler

Gündem  
Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum