Halkbank'tan 6 ay geri ödemesiz kredi!

Pandeminin en çok etkilediği sektörlerden biri olan turizm sektörüne müjde. Halkbank'tan 6 ay geri ödemesiz kredi fırsatı...

Halkbank'tan 6 ay geri ödemesiz kredi!

Pandemi herkesi ve her sektörü olumsuz etkiledi. Ancak turizm sektörü en çok etkilenen sektörlerden biri. Halkbank turizm sektörünün imdadına yetişti. Yapılan plan ile turizmcilere 6 ay geri ödemesiz kredi imkanı verilecek.

Halkbank, TÜRSAB üyesi seyahat acentelerine 6 ay anapara ödemesiz 100 bin TL’ye kadar kredi destek paketi hazırladı. 

Turizmde yaşanan sıkıntılar giderilmeye çalışılıyor. Sezon öncesi hareketlilik için adımlar atılıyor. Bu krediden seyehat acenteleri yararlanacak. 

Halkbank vatandaşın yardımına koşuyor. TÜRSAB üyesi seyahat acentelerine 6 ay anapara ödemesiz 100 bin TL’ye kadar kredi desteği verilecek. Hazırlanan paket kapsamında bu uygulamadan 10 bin acente faydalanacak.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Seyahat hareketliliğinin azalması hem küresel düzeyde hem de ülkemizde turizm sektörünün olumsuz etkilenmesini beraberinde getirdi. Halkbank olarak sektörü finanse edeceğiz. Üst limit 100 bin TL. Ama bazı firmalar gerekli koşullar sağlandığı takdirde bunun daha üzerinde yararlanabileceklerdir. Paketten faydalanan üyelere dijital kanallarımızdan ücretsiz EFT/havale yapma imkanlarını da sağlamış olacağız” dedi.

Etiketler

Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum