Banyo temizliğinde zaman kazanmanın yolları... Önemli ipuçları...

Genelde temizlenme bölgesi olan banyoların da temizliği çok önemlidir. Evin bütün pisliğinin gitti yer olan banyoyu temizlemek bazen çok uzun zamanımızı alıyor malesef. İşte size Banyo temizliğinde zaman kazanmanın yolları...

Banyo temizliğinde zaman kazanmanın yolları... Önemli ipuçları...

Banyo temizliğinde zaman kazanmanın yollarından bahsedeceğiz bugün size. Genelde bütün ev temizlenir ve evin bütün pisliği banyoya gider ve orada genel bir temizlik yapılır. Yani temizlik anlamında evin bütün yükünü kaldıran yerdir banyolar. 

Banyo, genellikle nemli ve ıslak olduğundan evin en sık temizliğe ihtiyaç duyan alanıdır. Eğer bu alan düzenli olarak temizlenmezse ıslaklık ve nemlilik sebebiyle mikrop ve bazı zararlı mikroorganizmaların ideal yaşam yerlerine dönüşebilir.

Banyo temizliği çok önemlidir bizler için. Biz de sizlere Banyo temizliğinde zaman kazanmanın yollarından bahsedeceğiz.

Banyo temziliği için ihtiyacımız olan temel malzemeler çamaşır suyu, krem temizleyici, kireç sökücü ve yüzey temizleyicidir.

Bütün bu temizlik malzemeleriniz yoksa sirke, karbonat ve arap sabunu da aynı işi görecektir.

Banyonuzu kolay temizlemek için öncelikle dağınıklıkları toplamanız gerekiyor. Dağınık bir ortamda asla temizlik yapılmaz.

Fayansları temizliyerek ikinci adıma geçebilirsiniz. İlk önce duvardaki fayanslarınızı temizlemelisiniz. Zemin fayansları en sona bırakılmalıdır.

Duşakabini ve klozeti sırası ile temizlemeniz gerekir.

Öncelikle banyoda fazla eşyalardan kurtulmanız gerekir ve sonrasında kalan eşyalarınızı düzenleyicilere yerleştirmeniz tavsiye edilir. Eğer düzenleyici kullanırsanız, çekmece ve dolap içlerini temizlerken düzenleyicileri kaldırıp altını silmeniz yeterli olacaktır.

Günümüzde birçok markanın kurulama gerektirmeyen, hatta deterjansız kullanılan temizleme bezleri mevcut.
Bu bezlerden satın alarak sadece banyo değil tüm temizlik süreçlerini kısaltabilirsiniz.

Etiketler

Gündem  
Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum